zpět na seznam článků

Malíři pokojů

Vkusně a profesionálně

Spousta lidí si řekne „vymalujeme si sami, vždyť na tom nic není“. Ovšem vybrat barvu, která vám zaručeně pokryje stávající povrch zdi, nedej bože zeď oškrábat a i samotné malování není jednoduché. Vyžaduje alespoň trochu fyzické zdatnosti, pokud nechcete malovat třeba měsíc a další měsíc po sobě uklízet. Malíři pokojů tyto práce pokryjí rychle a bez nepořádku.

Malíři pokojů by mělí mít vkus

Toužíte po změně? Chcete mít domov barevně sladěný? Někdy stačí zvolit správnou barvu stěn. Malíři pokojů se v tomto oboru vyznají a už dávno nejsou jen těmi, kdo natírá zeď, ba naopak v lecčem dokážou poradit. Největší otazník při malování vyvstává nad tím, jakou barvou se vůbec bude malovat. Podívejte se na jednoduchý přehled barev a jejich význam.
Bílá barva značí čistotu, ale také prázdnotu. Rozhodně nenabudí útulný pocit. Bílou barvu je vždy třeba doplnit něčím barevným. Je to elegantní a přitom neutrální barva. Často se používá v pracovním prostředí, ale hodí se také do kuchyně.
Žlutá barva je aktivní barva. Malíři pokojů vám potvrdí, že sytě žlutá nenechá člověka v klidu, proto se nedoporučuje do pracovních prostor a ložnice. Hodí se na menší plochy a v obývacím pokoji s ní nic nezkazíte.
Zelená barva je barva klidu. Malíři pokojů ví že, působí harmonicky, uklidňujícím dojmem, proto se hodí do pracoven, kde zvyšuje soustředěnost a aktivitu.
Červená barva je velmi intenzivní, vitální a aktivní barva podbízející k aktivitě. Malíři pokojů ji upřednostňují ve velkých prostorech nebo jen na část zdi kvůli její výraznosti. Nehodí se do ložnice a pokojů pro odpočinek.
Modrá barva podporuje soustředění, ale může vést i k únavě. Její matné odstíny se hodí do ložnice, světlé odstíny do koupelny.
Všeobecně mají lidé více v oblibě teplé barvy. Malíři pokojů se vyznají v odstínech i možných kombinacích barev a vy si tak můžete hovět ve sladěném domově. Jak vidíte, barvy dokážou ovlivnit lidskou psychiku i myšlení. Věnujte jim proto pozornost.

Chci si nechat poradit

Rozhodli jste se, že malíři pokojů budou přece jenom lepší volbou, než když si vymalujete sami? Potom se podívejte na www.malirstvi-lakyrnictvi.cz, kde si můžete prakticky vyzkoušet, jak by váš pokoj vypadal s konkrétní barvou.